Koło Łowieckie im. „Wojskiego” Gdynia dzierżawi 2 obwody o łącznej powierzchni całkowitej – 8931 ha.
Obwód łowiecki Nr 74
Pierwszy z nich obwód 74 o nazwie Kamienna Góra ma powierzchnię 4552 ha. Jest to obwód polny, zaliczanym do terenów słabych. Jest położony na styku powiatów kartuskiego i wejherowskiego. Granica zewnętrzna obwodu przebiega; z miejscowości Linia drogą do miejscowości Tłuczewo, skąd rzeką Łebą przez miejscowość Miłoszewo i Nowa Huta do Jeziora Lubygość, i południowym brzegiem tego jeziora biegnie do drogi prowadzącej do miejscowości Kamienicki Młyn, i drogą tą dobiega do tej miejscowości, skąd torem kolejowym przez miejscowość Niepoczołowice biegnie do b. stacji kolejowej Linia, skąd drogą dobiega do miejscowości Linia.
Grunty leśne stanowią powierzchnię 1637 ha. ( w tym lasy niepaństwowe o powierzchni 956 ha.). Powierzchnia użytkowa wynosi 4332 ha. Lasy państwowe administrowane są przez Nadleśnictwo Kartuzy. Cały obwód nadzorowany jest przez Nadleśnictwo Strzebielino. Lasy Mirachowskie stanowią część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. W formie rezerwatów objęto ochroną 3 rezerwaty na terenie dzierżawionego obwodu i noszą nazwy; „Jezioro Lubygość”, „Szczelina Lechicka”’, „Żurawie Błota”’.
W północnej części Lasów Mirachowskich dominują lasy bukowo – dębowe i cenne przyrodniczo siedliska łęgowe ( w miejscach źródlisk ). W tym kompleksie występuje również : sosna, świerk, brzoza i inne. Występuje penetracja turystyczna okolic jeziora Kamienne i jezior Potęgowskich. W południowo – zachodniej części obwodu dużo gruntów wykupili turyści z Trójmiasta, tereny te są ogrodzone i intensywnie penetrowane, przez co nie występują tam warunki do bytowania zwierzyny.
Inwentaryzacja zwierzyny wykazała obecność w terenie :
- 36 szt. jeleni
- 114 szt. sarny ( populacja w dobrym stanie ilościowym),
- 17 szt. dzików.
- Z drobnej zwierzyny występuje w ustabilizowanej populacji z tendencją do wzrostu ,- zając 52 szt., sporadycznie kuropatwa ,- 20 szt. Drapieżniki : lis, borsuk, jenot, kuny, tchórze.
Urządzenia łowieckie stanowią; 14 ambon, 10 paśników, 30 lizawek.
Obwód łowiecki Nr 102
Drugi z nich obwód 102 ma powierzchnię całkowitą 4379 ha., jest obwodem polnym, słabym, położony na terenie powiatu Kartuskiego i gmin Sierakowice, Sulęczyno. Granica zewnętrzna obwodu przebiega: z miejscowości Łyśniewo Sierakowickie drogą przez miejscowość Gowidlino, Lemany, Borek Kamienny i Kistowo do granicy powiatu kartuskiego, dalej granicą powiatu kartuskiego do drogi Bochowo – Skórzniki i drogą tą biegnie przez miejscowość Skórzniki i Janowo do miejscowości Łyśniewo Sierakowickie.
Grunty leśne stanowią powierzchnię 1493 ha. ( w tym lasy niepaństwowe pow. 604 ha.). Lasy państwowe administrowane są przez Nadleśnictwo Kartuzy i w niewielkim stopniu przez Nadleśnictwa Cewice i Lipusz. Dwa większe skupiska leśne położone są w środkowej i północno – zachodniej części obwodu. Dominuje sosna i inne drzewa jak; buk, dąb, brzoza. Pola uprawiane przez indywidualnych rolników roślinami niezbędnymi do własnej produkcji tj. chowu bydła i trzody. W ostatnim okresie następuje wzrost zasiewów roślinami wysokobiałkowymi, w tym kukurydzy paszowej i rzepaku.
Inwentaryzacja zwierzyny na dzień 10.03.2014r. wykazała obecność w terenie :
- 35 szt. jeleni ( tylko przejściowy),
- 158 szt. sarny ( populacja w dobrym stanie ilościowym i jakościowym),
- 50 szt. dzików ( dzik przejściowy z kierunku zachodniego).
- Wśród zwierzyny drobnej występuje : zając 50 szt., kuropatwa 15 szt. i drapieżniki ; lis, jenot, borsuk, kuny, tchórze.
Urządzenia łowieckie stanowią : 12 paśników, 26 lizawek, 20 ambon.
Baza myśliwska „Hubertówka”
Wizytówką obwodu 102 oraz naszego koła, jest usytuowana w środkowej części obwodu w rejonie Borowego Lasu chatka myśliwska nazwana od imienia patrona myśliwych „Hubertówką”. Przed siedzibą pomiędzy starymi drzewami lipy stoi poświęcona kapliczka z rzeźbą św. Huberta.
W latach 70-tych i 80-tych leśniczy z Kamionki kolega Melchior Suchta gościł myśliwych naszego Koła w prowizorycznej bazie myśliwskiej na terenie leśniczówki. Wówczas też narodził się pomysł stworzenia prawdziwej bazy myśliwskiej w obwodzie nr 102 w Borowym Lesie. Dzięki przychylności naszego kolegi myśliwego Koło wydzierżawiło siedlisko ze starą oborą, którą następnie przebudowano na bazę myśliwską.
Po roku 2000 została zbudowana na zewnątrz zadaszona wiata wraz z ławami i stołami umożliwiająca spotkania myśliwych na zewnątrz bazy.
Wiata została później rozbudowana o kolejną część i obecnie może pomieścić ponad 50 osób. Dodatkowo w roku 2006 wybudowano przy części biesiadnej kamienny grill wraz z paleniskiem.
W roku 2013 przeprowadzona została gruntowna renowacja bazy myśliwskiej, aby zyskała ona nowy wygląd na okrągłą. Wszystkie zaplanowane prace zostały wykonane w 2014 i 2015 roku i odnowiona Hubertówka zyskała nowy, świeży blask na uroczystość 50-lecia istnienia Koła. Obecnie baza myśliwska – nazywana przez nas „Hubertówką” – jest miejscem spotkań myśliwych, odpoczynku i długich niekończących się opowiadań o myśliwskich przygodach. Coroczne polowanie „Hubertowskie” kończy się biesiadą myśliwską, która odbywa się wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi myśliwych. Jest to także miejsce posiedzeń Zarządu Koła, Walnych Zgromadzeń oraz szkoleń myśliwskich. Nasza baza gości również Koleżanki i Kolegów organizujących konkursy i próby polowe psów myśliwskich.